niedziela, 22 maja 2016

#1 Prezent na Dzień Matki DIY - breloczek

Hej. W dzisiejszym poście pokażę jeden z kilku pomysłów na prezent na Dzień Matki. Za cztery dni święto naszych Mam. Nie wiem jak Wy, ale ja staram się co roku przygotować dla swojej Mamy idealny, niepowtarzalny prezent. Bukiety, czekoladki czasami wchodzą jedynie w skład całego prezentu. Najczęściej, na ile tylko mogę, staram się, by zrobić coś od siebie. Coś, co pokaże, że pójście do sklepu czy kwiaciarni na pięć minut i kupienie tego, czego w tym wyjątkowym dniu nigdy w takich miejscach nie brakuje jest poniżej moich ambicji, i że stać mnie na poświęcenie części swojego czasu, aby przygotować własnoręcznie zrobiony prezent. Was także zachęcam do znalezienia choćby pół godziny, aby zrobić dla Mamy coś, co będzie całkowicie wasze, w czym zostawicie cały swój poświęcony czas, cierpliwość, pracę, a przede wszystkim - kreatywność i zaangażowanie. Kwiaty zwiędną, czekoladki zostaną zjedzone, a prezent, który wykonacie własnoręcznie pozostanie na długo.Co będziemy potrzebować?


- stary breloczek
- modelina
- marker do płyt
- szczypce
- wykałaczka
+ foremka do wycinania kształtów


Na początku odginamy i odłączamy od łańcuszka jedną obrączkę.

Następnie ogrzewamy modelinę, aby uformować z niej cienkie paski.

Łączymy je ze sobą.


Z tak połączonych modelin tworzymy średniej grubości "placek".

Następnie (można za pomocą foremki) formujemy np. serce.


Nakłuwamy je wykałaczką, aby później można było przywiesić je do łańcuszka.

 Wypiekamy w piekarniku zgodnie z instrukcją opisaną na opakowaniu naszej modeliny, aczkolwiek zazwyczaj wystarczy nastawić go na ok. 100-120*C na 20 minut. 

Po wyjęciu nasza modelina może jeszcze przez chwilę być delikatnie miękka, lecz po schłodzeniu powinna stwardnieć, a wtedy pozostaje tylko przyczepić nasz łańcuszek do serc, napisać kilka miłych słów i prezent dla Mamy - gotowy! 
Myślę, że większość Mam, które noszą codziennie przy sobie klucze do samochodu lub domu ucieszą się z własnego, wykonanego specjalnie dla Nich breloczka. Codziennie, otwierając drzwi do domu, będą sobie uświadamiać, jak bardzo nam na Nich zależy! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz